02/3111-043, Моб: 070/461-902КОНТАКТ
0продукт(и)

Немате производи во Вашата кошничка.

Product was successfully added to your shopping cart.

Со Бога се живее полесно

Бидете први да коментирате за овој продукт

Quick Overview

Од содржината: Прашањето за смислата и целта на
нашиот живот - Прашување за Бога • Живееме ли како
слуги на своите мисли, или, пак, од внатрешната слобода?• Да се почива во Бога – да дојдеме до еднаквомерност.
Простување и добивање прошка • Само знаењето од книги не ја стивнува гладта за
вистината • Душата, книга на судбината на нашиот живот ... и уште многу друго.
ден 250,00

Достапност: На залиха

Details

Рака на срце: Не е ли по некогаш нашиот земски живот навистина тежок? Ние луѓето би можеле да си го направиме него многу полесен – со Бога! Габриеле објаснува како можеме Бога да Го вклучиме во својот живот; таа ни приближува што е тоа правилно мислење, како да се научи правилно молење и како можат да се совладаат стравот и болеста за да се пронајде потпиралиште и сигурност во Бога. Зашто не е Бог тој што ни наметнува тешкотии и судбински удари; напротив: Тој нè љуби и го сака најдоброто за Своите човечки деца, Тој сака да ни помогне и да нè доведе до еден среќен, исполнет живот.

Product Tags

Користете празно место да ги одвоите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

  1. Бидете први да коментирате за овој продукт

Напиши свој коментар

Како ќе го оцените овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Quality
Value
Price