02/3111-043, Моб: 070/461-902КОНТАКТ
0продукт(и)

Немате производи во Вашата кошничка.

Product was successfully added to your shopping cart.

Пророк Убивањето на животни е смрт на луѓето (2 аудио CD-а)

Бидете први да коментирате за овој продукт

Quick Overview

„Убиството на животни е смрт на луѓето“ е број 16 од излезените текстови на серијата „Пророк“ од Габриеле, пророчицата и гласничка Божја во нашево време. По објавувањето на овој текст на повеќе јазици се подигна еден светски бран на сочувствување со природата и животните. На многумина им се отворија очите за неизмерливото страдање на животните; многумина го добија решавачкиот поттик за да се откажат од своите навики, на пример од јадењето месо и од ловот. И многумина се чувствуваат потврдени во тоа дека љубовта и грижата спрема нашите животински браќа и сестри е еден принцип во вистинското христијанство.

ден 300,00

Достапност: На залиха

Details

„Убиството на животни е смрт на луѓето“ е број 16 од излезените текстови на серијата „Пророк“ од Габриеле, пророчицата и гласничка Божја во нашево време. По објавувањето на овој текст на повеќе јазици се подигна еден светски бран на сочувствување со природата и животните. На многумина им се отворија очите за неизмерливото страдање на животните; многумина го добија решавачкиот поттик за да се откажат од своите навики, на пример од јадењето месо и од ловот. И многумина се чувствуваат потврдени во тоа дека љубовта и грижата спрема нашите животински браќа и сестри е еден принцип во вистинското христијанство.

Product Tags

Користете празно место да ги одвоите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

  1. Бидете први да коментирате за овој продукт

Напиши свој коментар

Како ќе го оцените овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Quality
Value
Price